Trečiadienis, 5 rugpjūčio, 2020

Apie duris verta pradėti mąstyti jau tada, kai pradeda kilti namo sienos. Reikėtų numatyti tikslią jų vietą, aukštį ir plotį. To nepadarius vėliau gali tekti paploninti piniginę daugiau nei planavote, nes nestandartinių durų kaina, palyginti su standartinėmis, yra žymiai didesnė.

Angos aukštis standartinėms durims siekia 2,07– 2,10 cm, plotis – 70, 80 ar 90 cm, sienos storis 10-12 cm.

Durų standartų yra daug, galite rinktis pagal savo interjerą, skonį ir kokybę. Žinoma, visos vidaus durys turėtų derintis su bendra Jūsų būsto architektūra, atitikti jos proporcijas.

Durų spalvos, rankenos ir kiti puošybos elementai ne mažiau svarbu, juk durys statomos ilgam.

Pasirinkite patogų durų dydį ir tinkamiausią atidarymo kryptį

Durys į tualetą anksčiau būdavo 60 cm pločio, tačiau juk į tą patalpą vaikščiojama ne taip jau retai, taigi patogiau bus, jei durys bus platesnės – 70 arba 80 cm. Gyvenamojo kambario durys irgi neturi būti pernelyg siauros – geriausia, jeigu jos bus apie 80 cm, ypač jeigu kambarys nedidelis: plačios durys vizualiai išplečia erdvę.

Į svetainę irgi reikėtų platesnių durų – apie 90–100 cm. Jokių taisyklių nėra, tiesiog verta pagalvoti apie patalpos paskirtį ir pasirinkti patogų durų plotį bei aukštį.

Į kurią pusę atidarinėti duris, priklauso nuo to, kokias patalpas jos jungia, nuo patalpų dydžio, išsidėstymo bendroje erdvėje, elektros lizdų vietos. Verčiau rizikuokite taupyti tiems įrenginiams, kuriuos nesunku ir nebrangu pakeisti. Duris pakeisti nesunku, tačiau nepigu.

Duris rinkitės atsižvelgę į jų eksploatacines savybes. Vidaus durys gaminamos iš medienos drožlių plokščių, paviršius gali būti dažytas, dengiamas aukšto slėgio laminatu. Jų yra įvairių, daugiau ir mažiau atsparių trinčiai – reikėtų rinktis pagal patalpos paskirtį.

Paviršius gali būti dengiamas ir natūraliu medienos lukštu. Kita patogi vidaus durų varčios konstrukcija – kartoninio korio užpildas.

Žmonės kartais baiminasi, kad šis užpildas lengvas ir nepatvarus, tačiau tokia durų konstrukcija idealiai pritaikyta vidaus patalpoms – ji pakankamai tvirta, atspari, lengva ir nebrangi. Kas siekia prestižo – vidaus duris perka arba gaminasi iš medžio masyvo. Jei ruošiatės įsigyti duris vonios kambariui, rekomenduojama rinktis duris, kurių apačioje yra įstatytos ventiliacijos groteles, užtikrinančios tinkamą vonios kambario vėdinimą.

Nepamirškite, kad individualaus namo katilinėje turi būti priešgaisrinės durys – šiam atvejui gamintojai turi metalinių durų. Jų išvaizda nuo kitų vidaus durų visiškai nesiskiria. Lygindami durų modelius nepamirškite atkreipti dėmesį į jų spynas, rankenas, vyrius, taip pat ir į stiklą bei montavimo darbų kainą.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x