Trečiadienis, 5 rugpjūčio, 2020

Keramzitbetonio blokai geriausiai tinka mažaaukščiams 1–3 aukštų gyvenamiesiems ir pagalbiniams pastatams bei atitvarinėms laikančiosioms daugiaaukščių pastatų konstrukcijoms.

Montuojant keramzitbetonio blokelius, nereikia krano, kartu gali būti komplektuojamos ir sąramos, galinčios dengti iki 2,5 m angas. Jos yra pagamintos iš to paties keramzitbetonio, tačiau visas apkrovas laiko viduje sumontuota plieninė armatūra. Šios sąramos nesudaro šalčio tiltelių, prie jų puikiai limpa tinkas, jos yra gana lengvos, galima pakelti ir rankomis. Blokeliai yra klojami paprastu cemento ir smėlio skiediniu dviem eilėmis paliekant 1/3 blokelio pločio tarpą viduryje. Tai sumažina medžiagos sąnaudas, taip pat panaikina šalčio tiltelius. Keramzitbetonio blokeliai lengvai apdorojami – galima pjaustyti kietadančiu pjūklu, kapoti kirviu, skaldyti specialia „giljotina“, pjaustyti diskiniu pjūklu. Darbo našumui pagerinti gali būti naudojama klojimo dėžė – ją tempiant tarp skiedinio siūlių automatiškai atsiranda tarpas, o darbas vyksta sparčiau. Blokelių geometrinių parametrų svyravimas tik +/–2 mm, todėl mūras yra lygus, sumažėja apdailos medžiagų poreikis, užtenka 6 mm tinko sluoksnio.

Keramzitinius blokus dažnai rekomenduojama naudoti mūrijant dūmtraukius, prie kaminų, ten, kur reikia atsparumo ugniai, karščiui.

Vienas iš esminių keramzito pranašumų prieš akytbetonio arba silikato blokus – kad jie nebijo drėgmės. Sudrėkus dujų silikato arba akytojo betono blokeliams mūrijimas pasunkėja, o sienoje iš drėgnų blokelių vėliau gali atsirasti plyšių tarpsiūlių. Už keraminius blokelius keramzitiniai pranašesni tuo, kad juos lengva pjaustyti. Tinkuotojai pažymi, kad keramzitinių blokų siena tinkuoti ypač patraukli. Dėl ruplėto paviršiaus prie tokios sienos tinkas geriau kimba ir ilgiau laikosi. Keramzito sienos prieš tinkavimą nereikia gruntuoti.

Keramzitinių blokelių mūras yra brangesnis už silikato blokelių, bet pigesnis už keraminį mūrą.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x