Trečiadienis, 5 rugpjūčio, 2020

Vidutiniškai žmonės per savo amžių duris keičia du kartus – kas 35 metus. Per tą laiką durys atlaiko apie pusę milijono varstymo ciklų. Ne bet kokioms toks išbandymas įveikiamas, tad duris rinktis reikia ypač atidžiai.

Kiekvieną dieną vienas žmogus duris atidaro apie dešimt kartų. Jei būste gyvena keturi asmenys, nesunku suskaičiuoti, kad per mėnesį tos pačios durys varstomos apie 1.200 kartų. Renkantis duris būtina žinoti, kur jos bus įstatytos: pastato viduje, išorėje, rūsyje, vonioje, palėpėje, katilinėje.

Į ką atkreipti dėmesį perkant duris?

Jei reikia vidinių durų, būtina atkreipti dėmesį į šias savybes:

Durų lengvumas.

 

Vidaus durys turėtų būti lengvos. Tokios esti pagamintos iš presuotų plokščių su kartono užpildu arba tuštumėtos su medžio drožlių plokštės užpildu.

 

Durys turi tyliai varstytis.

 

Durų vyriai turi negirgždėti, gerai ir tyliai turi prisispausti spynos spragtukas, bet svarbiausia – būtinos guminės tarpinės, dėl jų tyliau užsidaro varčios, kartu jos sandarina duris.

 

Durų estetiškumas.

 

Langai yra namo išorės veidrodis, o durys – vidaus. Durų apdaila turėtų būti panaši į baldų apdailą. Dabar jau yra durų su apvalintais staktų ir varčių kampais, tokie yra mažiau pažeidžiami.

 

Durų patvarumas.

 

Durys turėtų atlaikyti pusę milijono varstymo ciklų per 35 metus. Jos turi nesideformuoti keičiantis oro drėgnumui, „judėti“ turėtų tik minimaliai.

 

Durų montavimo laikas.

 

Patariama rinktis duris, kurios montuojamos pačioje statybos pabaigoje – išklojus grindis, išdažius ar ištapetavus sienas, susinešus ir pastačius baldus ir kitą įrangą. Jei reikia laukujų durų, būtina atkreipti dėmesį į šias savybes:

 

Atsparumas atmosferos poveikiui – dideliam temperatūros skirtumui, atmosferos krituliams, oro drėgnumui, saulės spinduliams, apledėjimui, vėjui.

 

Patvarumas.

 

Svarbi standi durų konstrukcija, tvirtas, nenusizulinantis slenkstis, patvari išorės ir vidaus apdaila. Saugumas. Sandarumas. Lauko durys turi būti su tarpinėmis per visą varčios perimetrą.

Laukujės durys yra fasado ir interjero veidrodis. Dar jų neatidarę ir neįžengę į vidų galime spręsti, koks šeimininkas už jų gyvena.

Ten, kur reikia sumažinti pro duris sklindantį garsą, reikalingos akustinės durys. Jos būna įvairaus akustinio laidumo: 27 dB, 32 dB, 42 dB. 27 dB durys tik prislopina garsą, bet galima suprasti, kas kalbama už jų. Jei durys yra 32 dB, galima girdėti, kad kalbama, bet neįmanoma suprasti, apie ką. Jei durys yra 42 dB, nesigirdės jokių kalbų. Akustinių durų varčios užpildas yra gaminamas iš garsą sugeriančių medžiagų. Staktose arba (ir) varčiose būna viena dvi tarpinės. Durų varčios apačioje yra įmontuotas slankusis slenkstis – tarpinė. Tuo momentu, kai durų varčia uždaroma, automatiškai išlenda šis slenkstis, jis prispaudžiamas prie grindų, nebelieka tarpo tarp grindų ir varčios apačios, todėl slopinamas garsas.

Priešgaisrinės durys klasifikuojamos pagal tai, kiek minučių jos atlaiko 1000°C temperatūrą. Esti durų, kurios karštį atlaiko 30 min., 60 min. arba 90 minučių. Jų varčios užpildomos nedegia medžiaga, staktos gaminamos iš metalo, durų tarpinė nuo karščio išsilydo ir uždaro tarpą tarp durų varčios ir staktos. Taip gaisrui kurį laiką užkertamas kelias.

Padidinto saugumo, arba šarvinės, durys gaminamos iš plieno. Šių durų varčios yra iš vieno ar dviejų plieno lakštų, vidus užpildomas izoliacijos medžiaga, stakta metalinė. Į šias duris dedamos viena ar dvi spynos, viena iš jų yra seifinė. Šių spynų kaiščiai rakina duris dviem, trimis ar visomis keturiomis kryptimis.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x