Trečiadienis, 5 rugpjūčio, 2020

Tapetai – vienas iš paprastesnių vidaus sienų dekoravimo būdų. Tinkamai parinkus tapetų derinius ir raštus, galima paslėpti patalpos trūkumus ir pabrėžti pranašumus.

Šiandien madinga derinti kelių atspalvių tapetus. Tam gaminama specialių kolekcijų, kai iš karto būna suderinta tapetų apačia, juostelė ir viršus. Patiems iš kelių atspalvių bei raštų tapetų sukurti vykusį derinį gana sunku, nors, kita vertus, šiuolaikinės mados šūkis – viskas leistina, kas yra priimtina. Tad jei nebijote eksperimentuoti, mėgstate spalvų įvairovę, įmantrias formas arba tiesiog esate drąsus šiuolaikiškas žmogus – šis stilius kaip tik jums. Daug savitos aplinkos stiliaus kūrimo galimybių teikia reljefiniai flizelino pagrindo tapetai. Flizelinas – ekologiškai švarus presuotas celiuliozės ir sintetinio pluošto mišinys. Tapetai flizelino pagrindu, palyginti su tapetais popieriaus pagrindu, yra gerokai pranašesni. Juos klijuoti lengva ir paprasta. Klijais užtenka ištepti tik sieną (sutaupote), o sausų tapetų juostą prispausti ranka ar voleliu. Šie tapetai džiūdami nesitraukia, todėl gerokai mažiau matyti siūlės. Išdžiūvę tapetai tampa tvirti ir standūs, todėl sienoje neišryškėja duobučių. Nudažytas paviršius atsparus trynimui, jį galima daug kartų perdažyti. Šių tapetų yra daug įvairių raštų.

Kokių pasitaiko klaidų

 

Pačiam išklijuoti kambarį, išsirinkus tinkamus tapetus bei darbo priemones, nesunku. Vis dėlto neretai pasitaiko tapetavimo defektų. Daugumos iš jų nepavyksta išvengti todėl, kad buvo blogai paruoštas paviršius, užtepta per mažai klijų, grunto arba jie buvo netinkami. Daugumą defektų galima ištaisyti nenulupant tapetų juostos, tačiau, jeigu atsirado drėgmės lopų ir rudų dėmių, gali tekti plėšti ir klijuoti iš naujo. Jei atsirado pūslelių, prapjaukite tapetą aštriu peiliuku, plyšį patepkite klijais. Šepečiu išlyginkite ir nuvalykite klijus. Jei atsirado raukšlė, taip pat aštriu peiliuku ją įpjaukite, dar kartą patepkite klijais ir išlyginkite. Labai dažnai atsiranda raukšlių kampuose, todėl netikslinga sienos kampus klijuoti viena tapetų juosta. Geriau suklijuoti dvi juostas, viena kitą dengiančias 1–2 cm. Kad tapetai mažiau raukšlėtųsi, nesipūslėtų, klijuojant reikia uždaryti langus, išklijuotą paviršių saugoti nuo skersvėjų, drėgmės, saulės šviesos. Tapetų juostų atspalviai nesiskirs, jei jas mirkysite tiek pat laiko, atidžiai derinsite kraštus, atkreipsite dėmesį net į reljefinių tapetų piešinį. Kad neišsilygintų reljefinių tapetų raštas, netepkite juostos storu klijų sluoksniu, mirkykite trumpai, prispauskite prie sienos ilgo plauko šepečiu (ne voleliu). Jei labai matyti sujungimo siūlės, greičiausiai neatkreipėte dėmesio į šviesos kritimo kryptį. Pradėkite klijuoti nuo langų link kambario vidaus. Klijuokite tik su-glausdami juostų kraštus. Kartais tapetai sujungimo vietose atsilupa nuo sienos. To neatsitiks, jei prieš tapetavimą išlyginsite paviršių gruntu, mirkysite tapetus optimalų laiką, gerai prispausite siūles.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x