Trečiadienis, 5 rugpjūčio, 2020

Plytelės naudojamos ir kaip interjero, ir kaip eksterjero apdailos medžiaga. Jos gali būti skirtos sienų, grindų, fasado apdailai, taip pat specialios paskirties (pvz., baseinams). Iki šiol pagrindiniai madų diktatoriai yra Italijos, Ispanijos plytelių gamintojai. Renkantis plyteles gyvenamųjų kambarių grindims, reikia turėti galvoje, kad didžiąją metų dalį Lietuvoje yra palyginti vėsu, tad būtų daug jaukiau, jei šios grindys būtų šildomosios.

Keraminės – vidaus apdailai

 

Keraminės plytelės sudarytos iš molio pagrindo, padengto glazūra. Pačios plytelės būna matinės ir blizgios. Renkantis tokias plyteles reikia atkreipti dėmesį į paviršiaus dilumo klasę, jos yra penkios. Namų grindims įrengti pakanka antros–ketvirtos klasės, visuomeninių pastatų – mažiausiai ketvirtos. Keraminių plytelių gabaritai gali būti nuo 2×2 cm iki 30×60 cm ir net didesni. Pastato išorės apdailai naudoti keraminių plytelių nepatartina.

Poliravimas atskleidžia grožį

 

Akmens masės plytelės yra ypač kietos ir atsparios. Šių plytelių vandens įgeriamumas labai mažas, tik 0,05%. Akmens masės plytelės gali būti naudojamos vidaus ir išorės darbams, fasadų apdailai. Norint išgauti įspūdingesnį raštą ar faktūrą, akmens masė yra glazūruojama. Prabangos įspūdį sukuria poliruotos akmens masės plytelės, mat poliravimas atskleidžia ir išryškina visą šios medžiagos grožį.

Natūralaus akmens plytelės – itin prabangi ir visada vertinga apdailos medžiaga. Perkant reikia atkreipti dėmesį į tai, kad pavyzdys ir atvežta medžiaga gali labai skirtis. Tai lemia natūrali šios medžiagos kilmė, jos gabalai gali būti paimti iš įvairių luitų. Klinkerio – itin patvarios Klinkerio plytelės specialia technologija gaminamos iš molio. Specialiai apdirbtas molis išdegamas aukštoje temperatūroje, siekiančioje iki 1.300ºC, o degimas trunka 30–36 val. Plytelė gaminama 7–8 dienas. Dėl šios technologijos atsiranda labai stiprios tarp molekulinės jungtys, plytelės tampa ypač patvarios, tad jas galima kloti ir lauke. Klinkeris yra atsparus rūgštims bei įvairioms cheminėms medžiagoms, staigiam temperatūros poveikiui, smūgiams. Pagrindiniai šios medžiagos pranašumai yra kietumas, natūralumas ir jaukumas.

Klinkerio plyteles naudoti galima įvairiai: jos tinka norint jaukaus būsto interjero, vidaus, išorės darbams, fasadų apdailai bei baseinams. Tam tikras klinkerio rūšis reikia impregnuoti. Klinkerio gaminių asortimentas yra labai platus. Be plytelių, tai ir pakopos, laiptai, dekoratyviniai elementai, grindjuostės, specialaus neslidaus paviršiaus plytelės bei įvairios baseinų dekoracijos. Stiklas – dušui ir baseinui Stiklo plytelės išskirtinės, labai skaidrių ir sodrių spalvų, dažniausiai naudojamos dušuose, baseinuose. Jų dizaino galimybės neribotos, iš smulkių detalių galima sukurti sudėtingiausius piešinius, išdėlioti įvairiausius raštus. Šios plytelės klijuojamos tik baltais klijais.

Klojimo ypatumai Net ir vienos spalvos plyteles pjaustydami ar dėliodami kaip mozaiką, dizaineriai gali sukurti įvairių įdomių variantų. Net ir kuklias plyteles labai pagyvina dekoratyvinės juostelės. Rimti plytelių tiekėjai siūlo ne vien sienų ar grindų plyteles, bet ir visą komplektą. Komplektai pildomi grindjuostėmis, elementais, skirtais laiptams, dekoratyvinėmis juostelėmis bei plytelėmis. Renkantis plyteles, pravartu atsižvelgti į keletą rekomendacijų: ten, kur daug vaikščiojama, nepatariama kloti baltų ar labai šviesių plytelių. Renkantis plyteles sanitariniams mazgams – matines ar blizgias, švies blizgių plytelių ypač gerai matomos vandens paliekamos kalkių dėmės. Klojant plyteles, reikia atkreipti dėmesį į klijų ir glaistų kokybę, nes naudojant netinkamus, plytelės, veikiamos vandens ir temperatūros pokyčių, gali atšokti, glaistas ištrupėti. Sandūros vietas tarp sienų bei tarp sienos ir grindų rekomenduojama glaistyti ne cementiniu, bet specialiu silikoniniu glaistu – kad namui judant jis netrupėtų.

Paklojus plyteles būtina nedelsiant nuo jų pašalinti cemento apnašas. Vėliau jas nuvalyti bus sunku, o nuo kai kurių plytelių – iš viso neįmanoma. Neimpregnavus kai kurių rūšių klinkerio, jo paviršius lieka porėtas, todėl tokios apnašos nuo šios medžiagos nebesivalo. Tamsėjančios siūlės Norint išvengti siūlių tamsėjimo, renkantis glaistą rekomenduojame atkreipti dėmesį į tai, kad jis būtų lengvai pasiskirstantis, neįgeriantis drėgmės ir purvo. Glaistant plytelėmis išklotas grindis rekomenduojama pasirinkti ir derinti tamsesnių spalvų glaistus. Ten, kur daug vaikščiojama, siūlės turi tendenciją tamsėti, jos keičia pradinę spalvą ir dažniausiai netolygiai per visą siūlės ilgį. Tamsesnių glaistų spalva mažiau keičiasi, tad tokios grindys estetiškai nepriekaištingos išliks gerokai ilgiau.

Perkantiesiems plyteles rekomenduojama įsigyti papildomą tos pačios rūšies plytelių dėžutę, kol bus paklotos, ne viena gali sudužti. Su-dužus vienai ar kelioms plytelėms po kelerių metų gali būti sunku rasti parduotuvėse analogiškų. Specializuotose, prekiaujančiose aukštos kokybės plytelėmis parduotuvėse dažniausiai galima įsigyti ir prieš keletą metų pirktų plytelių, tačiau apsidrausti nepakenks.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x