Trečiadienis, 5 rugpjūčio, 2020

Ką reikėtų žinoti privataus namo statytojui apie grindis? Grindys turi būti ilgaamžės, mechaniškai patvarios, turi laikui bėgant nesideformuoti ir netrūkinėti, neskleisti nuodingų garų, dulkių

Dedant grindis ant gelžbetonio perdangos tarp grindų dangos ir gelžbetonio plokštės reikia pakloti tamprios medžiagos sluoksnį.

Pastačius namo sienas, įrengus perdangas ir uždengus stogą, nutiesus vandentiekio, nuotekų ir šildymo sistemų vamzdynus, kurie klojami po grindimis, galima pradėti dėti ir pačias grindis.

Grindims keliami nevienodi reikalavimai: grindys ant grunto turi būti pakankamos šiluminės varžos ir nepraleisti drėgmės, o tarpaukštinės turi gerai slopinti garsą.

Ant grunto

Įrengiant grindis ant grunto svarbu gerai sutankinti pagrindo gruntą, kad grindys nesėstų nevienodai. Norint sustiprinti pagrindą, reikia pilti ir sutankinti skaldos arba žvyro sluoksnį. Ant pagrindo betonuojamas ne mažiau kaip 6 cm betono pasluoksnis. Jeigu grindys įrengiamos rūsyje, ant betono pagrindo būtina pakloti hidroizoliacijos sluoksnį, kad jis sulaikytų kapiliarinę grunto drėgmę.

Jei sklype aukštas gruntinio vandens lygis, hidroizoliacija reikalinga ir pirmo aukšto grindyse. Taip pat hidroizoliacija turi būti vonios kambarių ir tualetų grindyse. Hidroizoliacija gali būti teptinė (bituminė mastika) arba klijuotinė (ritininė bituminė, panaši į plokščių stogų, tik atsparesnė puvimui, danga). Ant jos klojamas šiltinimo sluoksnis. Tai gali būti standus polistirenas arba kieta akmens vata.

Ant šiltinimo sluoksnio dedamas armuoto betono sluoksnis, jame gali būti pakloti grindų šildymo kabeliai arba vamzdeliai. Betono paviršius turi būti gerai išlygintas. Dažnai tam naudojamas specialus skiedinys. Ant jo klojama grindų danga. Šiuo metu statybinių medžiagų gamintojai ir pardavėjai gali pasiūlyti įvairiausias grindų dangas pagal patalpų paskirtį ir užsakovo skonį.

Atsiradus šilumą izoliuojančių medžiagų, atsparių vandeniui, betono pasluoksnio galima ir atsisakyti. Apšiltinimo plokštės klojamos tiesiai ant sutankinto ir gerai išlyginto smulkios skaldos sluoksnio. Pagrindinė šių medžiagų savybė yra ta, kad jos atsparios vandeniui, taip pat ilgai nekinta jų mechaninės savybės.

Tarp aukštų

Dedant grindis ant gelžbetonio perdangos tarp grindų dangos ir gelžbetonio plokštės

reikia pakloti tamprios medžiagos sluoksnį. Tam tikslui gali būti naudojama kieta akmens vatos plokštė arba medžio plaušo plokštė. Patalpų, esančių virš rūsio, grindyse turi būti šilumos izoliacijos sluoksnis iš kietos akmens vatos arba standaus polistireno. Ant šio sluoksnio dažnai klojamas betono sluoksnis, analogiškas betono sluoksniui, koks būna grindyse ant grunto, klojamo ant šilumos izoliacijos sluoksnio.Šį sluoksnį nuo sienų turi skirti tamprios tarpinės, kad garsas nesklistų į namo sienas. Toliau klojama grindų danga.

Išskirti galima vonios ir tualeto grindis. Svarbiausia, kad šių patalpų grindys būtų nelaidžios vandeniui. Tad ant betono sluoksnio reikia įrengti hidroizoliacijos sluoksnį, jis ne mažiau kaip 10 centimetrų aukštyje turi dengti ir sienų, pertvarų kraštus. Ant šio sluoksnio reikia dėti cemento skiedinio sluoksnį ir kloti keramines plyteles.

Gana sudėtinga gerai sudėti grindis ant medinių perdangų. Projektuotojas turi atkreipti dėmesį į garso izoliaciją, vonių ir tualetų grindų hidroizoliaciją. Šiuo atveju negalima naudoti monolitinio betono ir kitų medžiagų, tinkamų klojant grindis ant gelžbetonio perdangų, – jos per sunkios. Šiuo metu klojant tokias grindis, be lentų paklotų, naudojamos cemento ir medžio pjuvenų plokštės ir orientuotos medžio drožlių plokštės. Jos atsparesnės drėgmei negu lentos, jas sudėjus paviršius yra lygesnis, ant jų galima kloti hidroizoliacijos sluoksnį.

Grindys yra labai svarbus namo konstrukcijos elementas, tad reikia gerai išmanyti kiekvienos grindų dangos klojimo ypatumus, kad būtų pasirinktas tinkamiausias ir ekonomiškiausias variantas.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x